Tkaniny – dopełnienie każdego wnętrza

Materiały obiciowe i dekoracyjne stanowią oryginalną ozdobę mieszkania. Dzięki nim można uzyskać aranżację marzeń. Pełnią rolę praktyczną, ale także estetyczną. Do wyboru są różne rodzaje tkanin – poniżej prezentujemy wybrane materiały do renowacji mebli.

Duży wybór tkanin obiciowych

Jednym z zastosowań tkanin mogą być obicia. Ważne, by wybrane materiały były mocne, solidne, odporne na uszkodzenia – takie wymagania spełniają m.in. materiały tapicerskie jak welur tapicerski, materiał Hugo czy tkanina Riviera albo ekoskóra gładka lub pikowana. Gwarantują wytrzymałość i dodają meblom charakteru i stylu.

Obicia najczęściej wykonuje się na fotele, krzesła, kanapy, ale można wykorzystać je też na poduszki dekoracyjne czy narzuty na łóżko. Materiały obiciowe występują na metry w różnych rodzajach i kolorach, można bez problemu znaleźć tkaniny odpowiednie do różnych wnętrz – m.in. klasycznych, skandynawskich, rustykalnych, boho czy glamour.

Wybrane tkaniny obiciowe

Do wyboru są różne rodzaje tkanin obiciowych. Większość ma zastosowanie jako materiały do renowacji mebli, ale nie tylko – mogą służyć też do uszycia m.in. kapy czy zasłon. Przede wszystkim wybierz materiał odpowiedni do swojego wnętrza oraz potrzeb. Sprawdź, jakie tkaniny są popularne i jakie mają parametry.

Tkanina welur tapicerski. Może być gładka, pikowana albo w różne wzory. To bardzo stylowy i elegancki materiał – sprawdzi się jako obicie na kanapy, fotele, pufy czy krzesła, ale też na zasłony, narzuty, poduszki czy zagłówki w sypialni. Welur tapicerski występuje w różnych kolorach. Tkanina welur idealnie posłuży jako obicie mebli i ozdoba każdego wnętrza.

Tkanina Riviera. Naszą drugą propozycją jest delikatny i modny materiał pluszowy, który jest często stosowany do renowacji mebli. Ma przyjemną dla skóry aksamitną strukturę i parametry odpowiednie do zastosowań w tapicerstwie. Możesz nią obić fotel czy kanapę, sprawdza się w częstej eksploatacji, jest też łatwa w utrzymaniu w czystości i odporna na uszkodzenia.

Materiał mikrofibra. Nowoczesnym materiałem wykorzystywanym w renowacji mebli jest mikrofibra. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie i wykracza poza tapicerstwo. Ma liczne zalety – to wyjątkowy typ mikrowłókna, który powstaje przy użyciu nowoczesnych technologii. Co ważne w renowacji fotela czy kanapy, jest niezwykle wytrzymała.

Tkanina Lars. To nowy rodzaj strukturalnych materiałów – Lars imituje lnianą tkaninę. Zachwyca bardzo naturalnym wyglądem i melanżowym efektem, a także wyróżnia się delikatną strukturą o efekcie dwutonu. Jeśli lubisz klasykę z nutą nowoczesności, materiał ten będzie odpowiedni.