Jak przygotować swój dom na okres zimowy?

Wiele bloków, kamienic, ale także budynków jednorodzinnych jest już dość leciwych. Ma stare drewniane okna i zimne mury.

Zagrzanie pomieszczeń w takich budynkach stanowi nie lada problem, nawet dla dużych kotłów centralnego ogrzewania. Ciepło z pomieszczeń ucieka różnymi drogami. Pomaga wstawienie okien plastikowych, choć radą na ten problem jest kompleksowe docieplenie budynku. Zwykle sprowadza się to do obłożenia budynku styropianem. Przy okazji kładziony jest nowy tynk. Oczywiście w ramach docieplenia budynku remontowane są wszystkie miejsca, przez które ciepło ucieka – zwłaszcza przy gruncie.

Często prowadzi się również wymianę drewnianych okien na okna plastikowe. Styropian to doskonały materiał nadający do docieplenia budynku – dobrze izoluje termicznie. Nasz dom zyska nie tylko na estetyce, ale też będzie cieplejszy. A my oszczędzimy sporo na opale na zimę, którego będziemy potrzebowali zwyczajnie mniej.

Podsumowując: będzie znacznie ładniej i o wiele cieplej. W docieplenie budynku warto zainwestować!

Tekst przygotowany przy współpracy z thermoval.pl.

1 thoughts on “Jak przygotować swój dom na okres zimowy?

  1. Najgorsze co może się stać w okresie zimowym to pojawienie się grzyba na ścianach. Trzeba ogrzewać wszystkie pomieszczenia, żeby temu zapobiec.

Comments are closed.