Ciekawe pomysły na meble z palet

Ponowne wykorzystanie materiałów, które teoretycznie już dawno powinny wylądować na śmietniku, jest coraz bardziej w trendzie.

Z tego względu nikogo nie powinien dziwić fakt, że meble z palet cieszą się coraz większą popularnością. Ciekawy design i możliwość wykonania mebli „pod siebie” to tylko niektóre z atutów, jakimi mogą się pochwalić tego typu produkty. Sprawdź, co możesz z nich zrobić.

Stolik kawowy z palet

Śmiało można powiedzieć, że ten mebel jest obecnie nieodłącznym elementem wyposażenia większości domów. Wykonany z palet stolik kawowy prezentuje się bardzo efektownie, dodaje wnętrzu lekkości i sprawia, że całość jest bardziej przytulna.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój stolik będzie się wyróżniał – postaw na ciekawy kolor lub interesujące wykończenie. Przykładowo możesz pomalować palety na biało lub w jasny odcień drewna, a następnie postawić na blat ze szkła. Efekt gwarantowany!

Witryna na książki z palet

A może stworzyłbyś/stworzyłabyś swoją własną, małą biblioteczkę w salonie? Witryna na książki z palet to świetny pomysł na to, jak wykorzystać stare, nieużywane już palety.

Dodatkowo jeśli postawisz na ciekawe wykończenie i ozdobisz ją np. kolorowymi książkami, to możesz mieć pewność, że będzie się ona prezentowała naprawdę efektownie i będzie świetnym dodatkiem do wnętrza.

Puf z palet

Chcesz stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze? Postaw na puf z palet! Jest to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które dodatkowo prezentuje się bardzo efektownie.

Pamiętaj jednak, żeby dokładnie wybrać materiał, z którego chcesz ją wykonać, ponieważ będzie ona służyła Ci przez długi czas. Możesz np. postawić na puf ze skóry ekologicznej, która jest bardzo wytrzymała i łatwa w utrzymaniu w czystości.

Tutaj jeszcze więcej pomysłów na ciekawe meble lub dekoracje, które wykonasz samemu.