Wielofunkcyjne szafy – o czym warto pamiętać?

Urządzanie sypialni wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji, co wybrać – szafę czy garderobę. Jeśli zdecydujesz się na pierwsze rozwiązanie, podczas zakupów zwróć uwagę na kilka szczegółów. Jakich? Sprawdź poniżej! Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, wybierając szafę do sypialni.

Nowoczesne sypialnie – z szafą czy z garderobą?

Urządzasz sypialnię? Z pewnością zastanawiasz się, co wybrać – szafę czy garderobę. Każde z tych rozwiązań ma zalety. Garderoba pozwala zazwyczaj na przechowywanie większej ilości ubrań, butów, akcesoriów itp. Jej stworzenie wymaga jednak zaplanowania już na etapie budowy czy remontu, ponieważ zazwyczaj stanowi ona oddzielne pomieszczenie przy sypialni. Koszt wybudowania garderoby jest też zdecydowanie wyższy niż zakupu naprawdę wysokiej jakości szafy o dużych rozmiarach. Nowoczesne sypialnie najczęściej urządzane są dużymi szafami przesuwnymi. Są one pojemne, a jednocześnie nie można je dopasować do wykończonego już wnętrza. Dostępne są one w wielu typach i wykończeniach.

Nowoczesne szafy do sypialni z lustrem

Najchętniej wybieranym modelem nowoczesnych szaf do sypialni są te z lustrzanymi frontami. Lustrzane drzwiczki występują w szafach do sypialni w wersji zarówno przesuwnej, jak i rozwiernej. Takie meble spełniają podwójną funkcję. Stanowią zarówno przestrzeń załadunkową na ubrania, akcesoria czy bieliznę pościelową. Są także, dzięki lustrzanym frontom, sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni. To meble idealne zwłaszcza do małych, ciemnych sypialni. Lustra na frontach nowoczesnych szaf do sypialni odbijają światło słoneczne wpadające do wnętrza. Pomieszczenie jest dzięki temu jaśniejsze. Odbijające się w lustrach np. widok za oknem czy inna część sypialni sprawiają, że wydaje się ona przestronniejsza.

Małe szafy do nowoczesnych sypialni

Nowoczesne sypialnie w blokach to przeważnie nieduże pomieszczenia. W takich wnętrzach, oprócz łóżka i szafek nocnych, często zmieścić się może wyłącznie mała szafa. W ofercie producentów mebli pojawiają się modele o niewielkich gabarytach, które idealnie dopasowane są do małych mieszkań. Są one najczęściej wysokie, czasami po sam sufit. Dzięki temu można wykorzystać maksymalnie powierzchnię pomieszczenia. Małe szafy do nowoczesnych sypialni oferowane są przeważnie w jasnych kolorach, aby rozświetlić pomieszczenie i go nie przytłaczać.

Przesuwne szafy do nowoczesnych sypialni

Jeśli Twoja nowoczesna sypialnia jest naprawdę niewielka, pomyśl o małej szafie z drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu zaoszczędzić nieco miejsca i wygodniej będzie się wyciągać ubrania z wnętrza mebla. Przesuwne szafy do sypialni o małych wymiarach dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Z pewnością dopasujesz odpowiedni model do swojego wnętrza. Możesz wybrać szafę wyposażoną wyłącznie w drążki do wieszania ubrań na wieszakach. Dostępne są też modele z drążkami i półkami lub z drążkami, półkami i szufladami/koszami.

Gdzie znajdziesz nowoczesne szafy do sypialni? U nas! Sprawdź naszą ofertę i wybierz model odpowiedni do nowoczesnej sypialni w domu i w mieszkaniu.