Eleganckie wnętrza loftowe – jak zaaranżować?

Wnętrza w stylu loftowym kojarzą się zwykle z surowym i chłodnym klimatem, strukturami pofabrycznie i pustymi przestrzeniami. Ten styl podbija serca coraz większej liczby Polaków. Dziś zapytaliśmy specjalistów, jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym, jak dobrać odpowiednie oświetlenie i podzielić mieszkanie na strefy.

Rozejrzyjmy się i zastanówmy, jak wykorzystać istniejące cechy, projektując loftowe wnętrze. Po przemalowaniu na spójny, mocny kolor pozornie nieestetyczna metalowa fajka może stać się fascynującym dodatkiem.

Czy warto postawić na surowy styl loftowy?

Inną krytyczną kwestią jest schemat kolorów. W tej sytuacji należy bez oporów stosować zimną paletę kolorów. Włączmy naturalne materiały, aby delikatnie ogrzać pomieszczenie. Użycie surowego drewna, kamienia i materiałów takich jak len czy bawełna stworzy ciepłą atmosferę, która dopełni surowość ścian. Weź pod uwagę, że loft jest z natury obszarem surowym, więc nie przesadzaj z dekoracjami. Niezwykle ważna jest jakość materiału. Mimo to i tak na pewno powinniśmy znaleźć sposób, aby nawet w nowoczesnym pomieszczeniu znalazł się stolik kawowy – o implementacji stolika kawowego we wnętrza więcej przeczytamy na stronie www.przemeblowanie.pl.

Dobrze wyeksponowane akcenty skutecznie rozjaśnią całość. Nie ma znaczenia, czy są to tablice fabryczne, czy wybrane przez nas plakaty lub obrazy. Pobawmy się i wypróbujmy różne style – najbardziej intrygujące lokacje są zazwyczaj wynikiem takich eksperymentów!

Na jakie oświetlenie postawić w loftowym wnętrzu?

Jeśli to w ogóle możliwe, wybierz oświetlenie, które często widuje się w fabrykach i placówkach handlowych. Chociaż czasami dostępne są oryginalne ramki, wystarczą również dobrej jakości stylizowane ramki. Typowe są metalowe lampy z dużym kloszem, mocnym mocowaniem i konstrukcjami złożonymi z ogniw i śrub.

Użycie kontrastujących elementów w celu podkreślenia ich indywidualności to naprawdę oryginalna metoda. Nie jest to proste, ale efekty będą zaskakujące przy estetycznie spójnym wnętrzu. Jak można to osiągnąć? Wprowadź do surowego wystroju kilka kreatywnych elementów wystroju i wybierz zupełnie inny, luksusowy przedmiot, który przyciągnie uwagę i doda przestrzeni nutki awangardy.