Jak kupić nową kawalerkę dla singla w Lublinie?

Zakup nowego mieszkania to poważna inwestycja wymagająca bardzo dużych nakładów finansowych i często wiążąca się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Wiele osób żyjących w pojedynkę decyduje się na nabytek w postaci kawalerki. W Lublinie jest to bardzo dobra inwestycja – zwłaszcza że ceny za metr kwadratowy są niższe niż np. w Warszawie czy Wrocławiu.

Kawalerka dla singla w Lublinie – dlaczego to dobry pomysł?

Jak podkreślają doradcy z firmy deweloperskiej Orion, jest kilka ważnych przesłanek przemawiających za zakupem nowej kawalerki w Lublinie. W pierwszej kolejności należy tu wspomnieć o aspekcie cenowym. Za 1 m kw. mieszkania w stolicy Lubelszczyzny trzeba aktualnie zapłacić średnio 7600-7800 zł, co na tle cen obowiązujących w wielu innych dużych miastach jest naprawdę atrakcyjną stawką. Poza tym kawalerka to bardzo często idealne rozwiązanie dla singla, który sporo czasu spędza poza domem i chce mieć niewielkie, funkcjonalne mieszkanie. Lublin zapewnia pod tym względem naprawdę duże możliwości wyboru. Kawalerka doskonale sprawdza się też w charakterze pierwszego lokalu mieszkalnego. Oprócz tego warto przypomnieć o tym, że Lublin jest dynamicznie rozwijającym się miastem mającym sporo walorów.

Kawalerka dla singla w Lublinie – jak wybrać najlepszą?

Singiel decydujący się na zakup nowej kawalerki w Lublinie mającej na celu zaspokoić indywidualne potrzeby mieszkaniowe powinien kierować się nie tylko ceną. Najlepsze mieszkanie to takie, które jest optymalnie dobrane pod kątem konkretnych preferencji. Kawalerka kawalerce nierówna – może mieć powierzchnię zarówno kilkunastu metrów kwadratowych, jak i ponad dwudziestu. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia bardziej się oczywiście opłaca zakup większej kawalerki. Istotne w omawianym kontekście są także rozkład pomieszczeń oraz dokładna lokalizacja nieruchomości. Właścicielom mieszkań z reguły zależy na tym, aby osiedle było położone w okolicy świetnie skomunikowanej z pozostałymi częściami miasta oraz z odpowiednio rozbudowanym zapleczem handlowo-usługowym.