Najlepsze sposoby na usuwanie kurzu

Walka z kurzem w pracy i we własnym mieszkaniu jest jak walka z wiatrakami. Jednak są sposoby na to aby dom i meble lśniły czystością na dłużej niż dwa dni. Szczelina, rowek, wgłębienie – kurz wciska się wszędzie, a niesprzątany rozpyla się na całe mieszkanie. Powierzchnia szklana, drewniana, plastikowa, chropowata – jaka ścierka i płyn poradzą sobie z taka różnorodnością?

Kurz potrafi zapełnić każdy rodzaj powierzchni i wgłębień. Jak czyścić powierzchnię, by zebrać całość, a nie tylko jedną warstwę rozpylaną na pozostałe meble?

Kurz powoduje ogromne problemy zdrowotne. A osoby z alergią mają prawdziwe ognisko pyłków we własnym mieszkaniu. Najbardziej niebezpieczne są roztocza, które generują odchody i bakterie, prowadzą nawet do zapaleń, drażnią skórę człowieka.

Najlepiej gdy czyszczenie wszelkich mebli zacznie się od góry. Wówczas kurz, który zostanie zrzucony na niższe partie mebli, będzie mógł być umyty później. Zaoszczędzisz też czas na ponownym odkurzaniu tych samych partii.
Aby powierzchnie były mniej zakurzone wynieś z domu wykładziny i dywany. Zastąp je podłogą panelową. Wówczas uzyskasz szybko połysk za pomocą odkurzacza i mopa. Dobrym rozwiązaniem jest też częste otwieranie okien. Szczególnie jeśli wystawisz pościel na słońce albo mroźny dzień. To skutecznie wywabi roztocze z pościeli. Chyba, że w pobliżu masz budową, wtedy w ogóle nie otwieraj okna, jeśli nie chcesz dodatkowych warstw kurzu.