Meble z lat osiemdziesiątych – modne i stylowe

Jeszcze kilka lat temu chętnie pozbywaliśmy się z naszych mieszkań starych mebli, symbolu PRL- u. Dzisiaj wielu młodych ludzi urządzających swoje wnętrza chętnie przeszukuje stary strychy i są w stanie wydać naprawdę spore sumy aby zdobyć komodę na wysokich nóżkach, meblościankę czy łóżko- tapczan, po złożeniu wyglądający jak szafka. Takie meble po odnowieniu mogą stanowić prawdziwą ozdobę domu. Trzeba przyznać, że jakość ich wykonania, często przewyższa tą jaką dzisiaj możemy dostać.

Wiele osób docenia to, że te stare meble łatwo dopasować do nowoczesnych mebli. Już jeden fotel dobrany kolorem do wystroju może stać się doskonałą ozdobą. Na targach staroci można znaleźć prawdziwe perełki, które po wyczyszczeniu albo po założeniu nowej tapicerki posłużą jeszcze przez długie lata. Stare meble, zarówno te, będące symbolem PRL-owskiej przeszłości, jak i te całkiem stare, babcine każdemu wnętrzu dodadzą stylu. Każdy z nas pewnie pamięta słynne szklane rybki, które zdobiły nasze telewizory.

Z pewnością gdzieś na strychach lub w piwnicach jeszcze leżą i czekają aż ktoś przywróci im świetność. Dla najmłodszych, to lekcja historii i nauka, że nie tylko to co nowe jest dobre i piękne. Dla starszych powrót do przeszłości, która chociaż nie zawsze dobra, miała i pozytywne strony.