Właśnie dowiedziałeś się, że dosłownie za piętnaście minut wpadnie do ciebie rodzina lub znajomi, a twój dom totalnie nie nadaje się do tego typu wizyt, bo jest całkowicie zaśmiecony i zagracony? Nie masz już czasu na to, by perfekcyjnie go sprzątać, tak więc zajmij się ogarnięciem tego miejsca, w którym przyjmiesz gości. Najprawdopodobniej będzie to salon. Bierz więc wszystkie produkty do sprzątania salonu i od razu ruszaj do tego pomieszczenia. Jego względne wyczyszczenie powinno zająć ci nie więcej niż dwanaście minut.

Najpierw zajmij się śmieciami. Przygotuj sobie duży worek i umieść w nim wszystkie te rzeczy, które nadają się już wyłącznie do wyrzucenia. Od razu też możesz odkładać w jedno miejsce różne artykuły (np. ubrania czy zabawki dla dzieci), które tak naprawdę powinny znaleźć się w innych pomieszczeniach. Później je tam poroznosisz. Na razie składuj je zatem w jednym określonym miejscu, by potem się nimi zająć.

Teraz zajmij się meblami wypoczynkowymi. Swoich gości na pewno usadzisz na kanapie i fotelach, więc musisz zadbać o to, aby po wstaniu nie okazało się, że ich ubrania są pełne zwierzęcej sierści lub włosów. Kanapę możesz odkurzyć albo przetrzeć ją specjalnym wałkiem przeznaczonym do zbierania kłaków z ubrań. Teraz zastosuj jakieś produkty do sprzątania, by z ich pomocą przetrzeć najbardziej widoczne elementy, takie jak stół, krzesła, stolik do kawy oraz półka pod telewizor. Meble przecieraj ściereczką z mikrofibry. Znakomicie zbiera ona brud, a przy tym nie pozostawia na powierzchni żadnych smug i nieestetycznych plam.

Na sam koniec zajmij się wcześniej odłożonymi przedmiotami i umieść je w innych pomieszczeniach. Raz jeszcze sięgnij po swoje produkty do sprzątania salonu i wybierz ten przeznaczony do mycia podłóg, aby przynajmniej częściowo przetrzeć panele i usunąć te największe zabrudzenia bądź plamy. Otwórz też na chwilę wszystkie okna. Dobrze przewietrzone pomieszczenie od razu będzie wyglądać na czystsze.