Jakie meble są najlepsze do salonu?

Aranżacja salonu w bloku może być nie lada wyzwaniem nawet dla zaprawionego w bojach architekta. W małych mieszkaniach, salon najczęściej pełni kilka funkcji – salonu, sypialni, jadalni, pokoju zabaw, czy w ostatnich czasach także jest miejscem pracy. Dlatego warto dokładnie przeanalizować jego główne funkcje, powierzchnię i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń tak, aby przypominał salon, a nie rupieciarnię.

Dobrym rozwiązaniem jest podział naszego pomieszczenia na strefy. Zastanów się, jakie funkcje będzie głównie pełnił. Poszczególne strefy możesz wydzielić na przykład przez pomalowanie ścian innym kolorem, położenie tapety, dywanu czy też odpowiednie ustawienie mebli bądź charakterystycznych dodatków. Rozwiązań jest mnóstwo. Najistotniejszym elementem salonu jest kanapa. Świetnym wyborem jest sofa narożna z możliwością rozkładania, która w razie konieczności posłuży gościom oraz posiada pojemnik na przechowywanie pościeli. Ustawiona pod ścianą sprawi, że nasz salon zyska więcej wolnej przestrzeni.

Oprócz miejsca do relaksu, w salonie przyda się także rozkładany stół z krzesłami. Ta część pomieszczenia może również pełnić wiele funkcji – jako jadalnia, miejsce spotkań ze znajomymi lub miejsce pracy. Stół okrągły zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i nie przytłoczy dodatkowo salonu.

Również istotne znaczenie mają meble. Chociaż do łask wracają niegdyś modne meblościanki, wybierz lekko wyglądające meble modułowe, których ustawienie oraz ilość możesz w każdej chwili zmienić.
W małym salonie ogranicz ilość mebli do niezbędnego minimum i jednocześnie postaw na koncepcje wielofunkcyjne. Ergonomiczne rozwiązania pomagają zachować odpowiednią przestrzeń nawet w najmniejszych pomieszczeniach.