Kupujesz nowe mieszkanie w Krakowie? O tym pamiętaj!

Własne cztery kąty w Krakowie to marzenie niejednej osoby. Pod względem cen nowych nieruchomości stolica Małopolski znajduje się w ścisłej czołówce najdroższych miast w Polsce, ale chętnych na zakup mieszkania tutaj nie brakuje. O czym warto pamiętać, decydując się na taki nabytek?

Najlepsze mieszkanie w Krakowie – czyli jakie?

Kraków jest doskonałym przykładem miasta, gdzie oferta deweloperów jest bardzo bogata i zróżnicowana. Doradcy z firmy deweloperskiej Ekopark przypominają, aby nie kierować się tylko ceną. Najlepsze mieszkanie to takie, które odpowiada konkretnym preferencjom nie tylko pod względem finansowym. Liczą się również takie aspekty jak metraż, lokalizacja, standard wykończenia, rozkład pomieszczeń oraz infrastruktura handlowo-usługowa i komunikacyjna w okolicy. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie m.in. mieszkania na południu Krakowa. Ta część miasta jest świetnie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami, a przy tym zapewnia odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku.  Innego mieszkania potrzebuje rodzina z dziećmi, a innego singiel pracujący w centrum.

Nowe mieszkanie w Krakowie – jak sfinansować zakup?

Najlepszą opcją finansowania zakupu mieszkania jest oczywiście gotówka, ale nie każdy może sobie na to pozwolić – zwłaszcza że średnia cena za 1 m kw. nowego mieszkania w Krakowie wynosi ok. 10,5 tys. zł. Często zachodzi konieczność zaciągnięcia kredytu hipotecznego, o który aktualnie nie jest niestety łatwo. Trzeba mieć naprawdę znakomitą zdolność kredytową, aby bank zdecydował się na przyznanie kredytu, a kredytobiorca nie miał problemów z jego spłatą. O zdolność kredytową można zadbać na wiele sposobów, niemniej kluczowe znaczenie w tym kontekście mają wysokość i źródło dochodów wnioskodawcy.

Nowe mieszkanie w Krakowie – od jakiego dewelopera?

O powodzeniu omawianego przedsięwzięcia w dużej mierze decyduje nawiązanie współpracy ze sprawdzonym i doświadczonym deweloperem. Musi być to firma mająca na swoim koncie szereg udanych inwestycji i znajdująca się w dobrej kondycji materialnej.

https://www.ekopark.pl/