Jakie płytki wybrać na kominek?

Starannie wykonane kominki od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i stanowią wyjątkową ozdobę wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio zaprojektowane kominki skutecznie ocieplają całe wnętrze, stając się jednocześnie miejscem, przy którym większość domowników uwielbia spędzać wolny czas. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby wyróżniał się on starannym wykończeniem i dopasowaniem do gustu inwestorów. Nie bez znaczenia okazuje się również przemyślane skomponowanie kominka z panującą w danym wnętrzu aranżacją. Dlatego w poniższym artykule opisujemy, jaki rodzaj wykończenia najlepiej sprawdzi się w przypadku kominków i doradzamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru.

Płytki ceramiczne na kominek – dlaczego warto się na nie zdecydować?

W przypadku kominków, które się nie nagrzewają, płytki ceramiczne okazują się niezwykle funkcjonalnym i jednocześnie świetnie prezentującym się rozwiązaniem. Duży wybór modnych wzorów i kolorów pozwala na stworzenie wielu wyjątkowych aranżacji, z kolei śliska powierzchnia płytek umożliwia łatwe zadbanie o utrzymanie ich w nienagannej czystości, co w przypadku kominków niekiedy bywa czasochłonnym zajęciem. Dlatego też domownicy nie muszą martwić się o to, że kominek obudowany płytkami nie będzie dobrze wyglądał w nowoczesnych wnętrzach. Oprócz tego warto wspomnieć o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Odpowiednio dobrane płytki ceramiczne na kominek będą wyróżniały się wyjątkowym wyglądem oraz wytrzymałością, a ich atrakcyjna cena nie powinna nadwyrężyć budżetu przeznaczonego na remont całego kominka.

Czym powinny wyróżniać się zastosowane na kominku materiały?

Projektowane obecnie kominki bardzo często wyróżniają się świetną termoizolacją, która sprawia, że ich obudowa nie nagrzewa się i tym samym okazuje się bezpieczniejszym oraz wygodniejszym rozwiązaniem. Ponadto starannie wykonana izolacja znacznie ułatwia wybór materiałów, za pomocą których można wykończyć domowy kominek. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się między innymi płytki ceramiczne, które w ostatnich latach wyróżniają się pięknym wzornictwem oraz nowoczesnymi odcieniami. Godnym uwagi wyborem okazuje się między innymi gres z takich kolekcji jak płytki Torano pojawiające się w sklepie Dekordia.pl – wspomniana kolekcja wyróżnia się modnymi kolorami, które można z łatwością dopasować do wielu różnych aranżacji. Ponadto tego typu płytki wyróżniają się bardzo dobrą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Osoby, którym zależy na klasycznych, ponadczasowych rozwiązaniach, docenią również płytki Reflection, które przyciągają wzrok eleganckim wykończeniem. Oprócz tego, podobnie jak wspomniana wcześniej kolekcja Torano, charakteryzują się wytrzymałością, dzięki której nie ulegają łatwo zarysowaniom ani zniszczeniom wynikającym z różnego rodzaju pęknięć. Co więcej, w przypadku kominków cechujących się odpowiednią izolacją termiczną, płytki można z powodzeniem przykleić za pomocą zwykłego kleju do płytek – należy jednak zadbać o to, aby obudowa kominka charakteryzowała się równym wykończeniem.