Jak nowocześnie i profesjonalnie doprowadzić swoje mieszkanie do ładu i porządku?

Wiele gospodyń domowych uważa, że odpowiedź na pytanie, jak sprzątać mieszkanie, jest banalna. Niestety wiele osób nie radzi sobie z tym problemem i dlatego powstaje coraz więcej firm zajmujących się profesjonalnym sprzątaniem mieszkań i domów.

Porządek w Twoim mieszkaniu o każdej porze dnia i nocy? To możliwe!

Profesjonalne sprzątanie mieszkania czy lokalu można podzielić na kilka etapów. Pierwszy to uprzątnięcie zbędnych rzeczy i poukładanie różnych bibelotów na swoich miejscach. Drugi to sprzątnięcie i wyrzucenie większych śmieci. Trzeci to sprzątanie mebli za pomocą wilgotnej ściereczki. Czwarty – mycie okien. Tak przygotowane mieszkanie jest gotowe na piąty etap – odkurzanie. Jeżeli w mieszkaniu są panele lub terakota, to należy wdrożyć jeszcze szósty etap – mycie podłóg przy pomocy mopa.

Oczywiście do sprzątania należy użyć odpowiednich detergentów, których na rynku nie brakuje. Do każdej powierzchni można dobrać idealny specyfik. Inne płyny stosujemy do prania dywanów, inne do podłóg a jeszcze inne do czyszczenia kuchni, łazienki i toalety. Dobranie odpowiednich preparatów gwarantuje połowę sukcesu.

Na prawidłowe sprzątanie wpływa też dokładność, z jaką się zabieramy za tę pracę. Sprzątając meble, najpierw należy usunąć z nich wszystkie elementy, które znajdują się na półkach: książki, ozdoby, zdjęcia, pamiątki itd. Dopiero tak przygotowany mebel nadaje się do wytarcia ścierką nasączoną odpowiednim płynem.

Podobnie jest z odkurzaniem. Najpierw należy skupić się na usunięciu z podłóg wszystkich rzeczy ruchomych typu krzesła, buty, zabawki, torby itd. Dopiero wtedy można zacząć odkurzać. Tak przygotowana podłoga gwarantuje, że cały kurz z mieszkania zostanie usunięty. Podczas sprzątania nie można zapominać o odsunięciu od ścian wszystkich cięższych przedmiotów typu szafki, fotele, łóżka, sofy itd. To właśnie pod tymi przedmiotami zbiera się najwięcej brudu.

Mieszkanie wysprzątane? Może teraz wypada trochę zmienić wystrój wnętrz? Artykuły o stylach wnętrzarskich znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.