Propozycje modnych dekoracji wielkanocnych

Chyba wszyscy lubimy okres przedświąteczny, który przeznaczamy na poszukiwania idealnych przepisów na różne smakołyki, a także na tworzenie zachwycających ozdób na Wielkanoc. Dom czy mieszkanie trzeba przecież udekorować. A jak to zrobić, by efekt był dla nas samych zadowalający, a jednocześnie zgodny z aktualnymi trendami wnętrzarskimi?

Naturalne dekoracje wielkanocne

W tym roku, podobnie zresztą jak i w ostatnich latach, stawiamy na dekoracje naturalne. Rezygnujemy z kupowania wyrobów sztucznych, a zwłaszcza tych plastikowych, które ani nie są ładne, ani nie są dobre dla naszego środowiska. Wszyscy przecież wiemy, że powinniśmy ograniczać zużycie plastiku. A im rzadziej będziemy kupować wykonywane z niego przedmioty, tym rzadziej producenci będą go stosować w procesie produkcji.

Natura jest tym, czego potrzebujemy najbardziej. To ona zawsze tworzy najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Zamiast więc kupować dziwne plastikowe kolorowe kurczaczki czy kurki, udekorujmy cały dom przy pomocy istnego symbolu Wielkanocy, czyli zwykłych jajek. Można jednak kupić również sztuczne jajka wielkanocne przez internet. O wielkanocnych dekoracjach ze sklepów internetowych możemy poczytać na portalu wysylkowa.pl.

Jajka wielkanocne jako dekoracja

Czy jest coś, co kojarzyłoby się z Wielkanocą bardziej niż one? A przecież z jajek możemy tworzyć fantastyczne dekoracje, wykonując z nich wydmuszki czy pisanki. Ugotowane jajka możemy też ułożyć na talerzach i przyozdobić dywanem wykonanym z gęstej rzeżuchy. Ważne jest to, by wszystkie nasze ozdoby na Wielkanoc miały dość neutralne barwy. Pisanki nie muszą być krzykliwe, by były efektowne. A jeśli chcemy, możemy je zabarwić i ozdobić przy pomocy starych sprawdzonych sposobów.

Sztuczne barwniki do jajek nie sprawdzają się bowiem najlepiej. Wszyscy je kupujemy, ale wszyscy też zwykle jesteśmy mocno sfrustrowani, gdy próbujemy idealnie pokryć nimi powierzchnię pisanek. Sztuczne barwniki zastąpmy tym razem tymi naturalnymi. Ozdoby na Wielkanoc wykonane z jajek możemy przecież zafarbować starym babcinym sposobem, wykorzystującym głównie łupiny cebuli, czasem też jagody czy buraki. Dzięki temu nasze jajka uzyskają nową, ale piękną i naturalną barwę.